SlovakNHL.sk
Mladé Slovenky na MS 18 nestačili na domáce Rusky
DMITROV (SZĽH) - Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov nenadviazali na tri predchádzajúce víťazstvá na svetovom šampionáte hráčok do 18 rokov I. divízie v ruskom Dmitrove. Zverenky trénera Stanislava Kubuša podľahli v zápase dovtedy nezdolaných družstiev najväčším favoritkám turnaja a ašpirantkám na postup do elitnej kategórie MS domácim Ruskám.

Góly: 16. Olosová (Lúčová)
Vylúčenia 5:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, strely na bránku 22:15.Rozhodovali: Michaudová (Švajč.) - Brusnecová (Rus.), Majapurová (Fín.), 150 divákov.

Slovensko  - Kazachstan 11:3 (5:2, 3:0, 3:1)
Góly: 7. Štofanková (Lúčová), 14. Fortunová (Balašová, Laliková), 16. Ihnaťová, 18. Ihnaťová (Mikesková), 19. Mikesková, 22. Latečková (Bondorová, Miháliková), 23. Laliková (Ihnaťová, Fortunová), 35. Ihnaťová (Fortunová), 44. Štofanková, 47. Mikesková, 57. Ihnaťová (Balašová, Bondorová) - 5. Asimovová, 6. Ryspeková, 51. Kartanbajevová.
Vylúčené: 8:9 na 2 min, presilovky: 5:1, oslabenia: 3:0, strely na bránku34:16. rozhodovali: Morrisová (USA) - Minakovská (Lot.), Mollenová (Hol.), 100 divákov

Slovensko - Francúzsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0).
Góly:
 14. Miháliková (Lúčová), 24. Lúčová (Miháliková, Štofanková) - 18. Ganditová (Rihetová, Allemandová). Rozhodovali Bandolfská (Nem.) - Badnářová (ČR), Steinbergová (Rus.), vylúčené 4:5, navyše Ganditová (Fran.) 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, pomer striel 60:16, 56 divákov.

Slovensko - Rusko 0:5 (0:2, 0:3, 0:0).
Góly:
4. Beliakovová, 14. Pavlovová, 28. Diupinová, 34. Bajbakovová, 39. Mišlanovová. Rozhodovali Ketonenová (Fín.) - Bednářová (ČR), Stromová (Švéd.). Vylúčené 3:9, presilovky 0:1, oslabenia 0:1, strely na bránku 15:31, 1500 divákov.

Rusky mohli svoj návrat medzi juniorskú svetovú elitu spečatiť už v piatok a tomu podriadili aj taktiku Už v 4. minúte potrestala po 19 sekundách vylúčenie Bondorovej Beliakovová a v 14. minúte pridala druhý ruský gól Pavlovova. Do konca úvodnej tretiny sa našim hráčkam naskytli štyri presilové hry, pričom v 16. minúte hrali mladé Slovenky 67-sekúnd v hre 5:3, no ani v takomto prečíslení nedokázali prekonať domácu brankárku Prugovovú. Na začiatku druhej časti mali Slovenky ďalšiu výhodu presilovej hry, ale pred jej skončením zvýšili Rusky už na 3:0... V polovici stretnutia pridala Bajbakovová štvrtý ruský gól a dominanciu domácich hokejistiek v prostrednej časti zavŕšila 79 sekúnd pred druhou sirénou Mišlanovová. V tretej časti sa do streleckej listiny nezapísala už žiadna z hokejistiek a tak Rusky po víťazstve 5:0 mohli oslavovať v predstihu víťazstvo v I. divízii MS hráčok do 18 rokov a postup medzi svetovú elitu.

Keďže v popoludňajšom stretnutí vyhrali Rakúšanky nad Nórkami (4:3),nedeľňajší záverečný súboj slovenských a rakúskych hokejistiek rozhodne o držiteľkách strieborných medailí (zdolané družstvo zo vzájomného súboja si domov odnesie bronzové medaile).

Stanislav Kubuš (tréner SR 18): Spravodlivo treba priznať, že Rusky boli v zápase lepšie a vyhrali zaslúžene. Boli totiž vyššie, ťažšie, silnejšie na puku... Aj z ich strany bolo pred zápasom cítiť napätie, keďže cez týždeň sa nás ich tréneri snažili pozvať na vodku a dnes nás ani nepozdravili... A to im v úvode mohla urobiť vrásky na čelo Lúčová, no v čistej šanci netrafila odkrytý horný roh ruskej bránky. Aj za stavu 0:2 sme mali viacero šancí, dokonca aj presilovku o dve hráčky, no opäť sme nedokázali premeniť dobré príležitosti. Škoda, že sme v druhej polovici stretnutia viac nepotrápili Rusky...
V nedeľu nás čaká záverečný zápas na turnaji, v ktorom budeme s Rakúšankami bojovať o strieborné medaily. Verím, že sa dievčatá dokážu zmobilizovať, lebo bude to pre nich už piaty zápas v rozpätí jedného týždňa, ale rovnako na tom budú aj Rakúšanky. Bolo by pekné zakončiť vystúpenie na turnaji víťazstvom.“